Конопатка та герметизація
Є два основних способи усунення щілин:
– конопатка зрубу натуральними матеріалами
– герметизація дерев’яного будинку за технологією теплий шов.
Герметизація

Герметизація зрубу за технологією “Теплий шов” – сучасна методика, яка застосовується для всіх видів дерев’яних будівель (будинки, лазні, храми, готелі, ресторани) з оциліндрованих колод, профільованого бруса, клеєного бруса, зрубу ручної рубки.
Технологія полягає в обробці міжвінцевих стиків дерев’яного будинку спеціальним шовним герметиком, яким закладають стики між колодами, щілини і тріщини в самій деревині.
Для утеплення дерев’яного зрубу використовують герметики на акриловій основі, які забезпечують ефективну волого- і теплоізоляцію. добре переносять як низькі, так і високі температури. Тому вони застосовуються для закладення щілин як у будинках, так і в лазнях.
Переваги герметиків
Привабливий зовнішній вигляд
Крім стандартних кольорів герметик можна заколеровать в будь-який відтінок за каталогами RAL і NCS. А стійкість до УФ-випромінювання збереже колір швів незмінним протягом усього терміну служби.
Довговічність
Заповнені акриловим герметиком шви зберігають герметичність, забезпечують надійну гідроізоляцію і захист стін дерев'яного будинку від гниття протягом усього терміну експлуатації. Що особливо актуально біля моря.
Теплозбереження
Забудьте про продування стін, щілини, затікання води. Герметик для дерев'яних будинків швидко і надійно усуне цю проблему. Герметизація міжвінцевих швів забезпечує захист від проникнення холодного повітря зовні і зберігає тепло всередині будинку. Витрати на опалення в зимовий період скорочуються на 25-50%.
Стійкість до зовнішнього впливу
Призначені для експлуатації в діапазоні температур від -50 оС до +80 оС. Не схильні до утворення грибків, плісняви, пожежо- і вибухобезпечні.
Екологічність
Акрилові герметики гіпоалергенні й абсолютно безпечні для здоров'я людини і тварин.
Естетика
Герметик приховує тріщини в колодах зрубу і щілини між ними, надає стінам зрубу привабливого вигляду.
Защита від пташок та комах
На відміну від матеріалів, що використовуються при конопатці (мох, пакля та інших), акрилові герметики не викльовують птахи, в них не заводяться жучки.
Конопатка


Конопатка – це ущільнення зазорів і щілин зрубу за допомогою волокна. Волокно заштовхується всередину щілин і стиків за допомогою спеціальних інструментів. Для цього застосовують найрізноманітніші матеріали: джут, клоччя, повсть, мох і навіть поліуретанову монтажну піну. Але всі власники будинків зі зрубу сходяться в єдиній думці, що найякісніша конопатка виходить з моху.
Чому конопатити треба мохом?
- Завдяки довгим волокнам, він легко збирається в щільні пучки, зручний у роботі;
- Екологічно безпечний, не містить токсичних добавок, приємно пахне;
- За рахунок антисептичного компонента (сфагнуму) захищає дерево від паразитуючих організмів;
- Добре абсорбує вологу і швидко її випаровує в разі намокання, перешкоджаючи появі грибка і гниттю колод;
- Добре утримує тепло і одночасно забезпечує повітрообмін стін.